Aktualności

Walne Zebranie stowarzyszenia Polskie Bordeaux

W dniu 18 stycznia odbyło się Walne Zebranie stowarzyszenia Polskie Bordeaux na którym zarząd, w osobie Anna Radecka i Katarzyna Lewicka, przedstawił bogaty dotychczasowy dorobek stowarzyszenia. By podać jedynie przykład największych osiągnieć należy wspomnieć polską szkołę KLEKS działającą od 10 lat bądź też festiwal Kinopolska.

Polska szkoła KLEKS jest miejscem w którym dzieci, dzięki grupie kreatywnych nauczycielek wolontariuszek, mają okazję poznać język i kulturę polską. Szkoła organizuje pikniki, wycieczki, zaznajamia dzieci z polskimi tradycjami i świętami narodowymi… tym co jest dla nas bardzo istotne i czego nam tak bardzo brakuje. Jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy bardzo za tak ogromne zaangażowanie!

Kinopolska, to mocny element życia lokalnego i piękna wizytówka polskiej kultury w Bordeaux. Organizatorom bardzo dziękujemy!

Polskie Bordeaux to także wydarzenia typu spotkania z okazji Dnia Kobiet, spotkania z polskimi pisarzami (Miłoszewski, Bator, Dehnel), przyjęcie statku Dar Młodzieży, organizacja wyborow prezydenckich itd. Wszystko co pozwala nam pozostać w kontakcie z Polską.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi i gronu nauczycielskiemu!